Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button
0048 607 801 815

Kierując się na południe od Tampa wzdłuż Zatoki Meksykańskiej

Bradenton to okolica znana z doskonałych osiedli położonych wśród najwyższej klasy pól golfowych. Na zakupy można się udać do centrum handlowego Ellenton, a przepiękna plaża na wyspie Anna Maria zapewni relaksujący wypoczynek.

Rozwój miasta Sarasota i pobliskiej okolicy związany jest z działalnością Johna Ringling „Króla Cyrku”, który kupił olbrzymi obszar ziemi, obecnie znany pod nazwami St. Armands, Lido oraz Longboat Keys i zbudował nad zatoką posiadłość w stylu wenecko –śródziemnomorskim. Obecnie znajduje się w niej Muzeum Ringling’a, w którym można zobaczyć wystawę przedmiotów cyrkowych dostępną w jednym skrzydle posiadłości oraz wyjątkową kolekcję sztuki zgromadzoną przez Ringling’a, która zajmuje drugie skrzydło. Muzeum Ringling’a to naprawdę wyjątkowe miejsce otoczone przepięknym ogrodem zapewniającym ciszę i spokój.

W Muzeum Klasycznych Samochodów można zobaczyć wiele znanych, zabytkowych, a czasem egzotycznych i Europejskich pojazdów. Jeśli lubisz podziwiać naturę, wybierz się do Mote Aquarium, gdzie można zobaczyć manaty i inne ciekawe zwierzęta lub do Ogrodu Botanicznego Selby.
Sarasota posiada przepiękne plaże doceniane nie tylko w USA. Plaża Siesta Key posiada najlepszy piasek na świecie czego potwierdzeniem było wygranie międzynarodowego konkursu na najlepszy piasek. Dodatkowo w 2004 roku Siesta Key została uznana przez Travel Channel jako najlepsza piaszczysta plaża na świecie. Biały piasek na Siesta Key składa się w 99% z kwarcu i doskonale nadaje się do budowania różnorodnych piaskowych budowli. Siesta Key to również doskonała lokalizacja na zakup domu w otoczeniu kanałów, śnieżnobiałych błyszczących plaż i bogatej roślinności. Prowadzący do Lido Beach plac St. Armands Circle pełen jest sklepów, doskonałych restauracji i kafejek.
W Fort Mayers, nad samą wodą, zbudowali swoje rezydencje na okres zimy Thomas Edison i jego przyjaciel Henry Ford. Edison posadził na dzisiejszym bulwarze McGregor Blvd. królewskie palmy, od których miasto zyskało przydomek Miasta Palm. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. dom Edisona, jego laboratorium, samochody Forda oraz pierwsze w USA drzewo bananowe. W parku stanowym Lovers Key można oglądać manaty i delfiny, a przepiękne plaże i ciepły ocean stwarzają doskonałe warunki do relaksu i sportów wodnych. Miłośnicy golfa znajdą w okolicy szeroki wybór pól golfowych.
Wysokie palmy kokosowe i tropikalna roślinność sprawiają, że wśród plaż na zachodnim wybrzeżu Florydy, plaże w Naples najbardziej przypominają tropikalny raj. Wzdłuż linii wybrzeża ciągnie się bogata zabudowa przepięknie utrzymanych rezydencji. Deweloperzy chcąc wykorzystać fantastyczne widoki wybrzeża i oceanu, starają się budować wyższe budynki, aby więcej mieszkańców mogło cieszyć się bliskością oceanu. Przykładem takiej zabudowy są stylowe wieże mieszkalne w Pelican Bay. Nowe inwestycje ciągle zmieniają panoramę Naples, oferując nieruchomości zarówno blisko plaży, jak i w samym centrum miasta.
Molo w Naples jest doskonałym miejscem do wędkowania i podziwiania przepływających w pobliżu delfinów. Miłośnicy spacerów w otoczeniu przyrody mogą się wybrać do Clam Pass Park i odkrywać białe, piaszczyste plaże otoczone tropikalną roślinnością. W pobliżu plaży Vanderbuilt znajdują się liczne sklepy i doskonałe restauracje. Niedaleko od ekskluzywnej 5th Avenue położna jest plaża Lowdermilk Park Beach. Mieszkańcy apartamentowców na wybrzeżu Naples mogą połączyć życie w pobliżu plaży i oceanu, z wszelkimi udogodnieniami w postaci doskonałych restauracji i butików.

Na zakupy warto się skierować na popularną Fifth Avenue, pełną luksusowych butików i sklepów z pamiątkami lub na historyczną Third Street, gdzie restauracje, galerie sztuki i sklepy otoczone są kolorowymi kwiatami, i szumiącymi fontannami.

Odwiedzający Naples mogą ciekawie spędzić czas w ZOO położonym w Carribean Gardens, w którym czeka na zwiedzających wiele egzotycznych zwierząt i atrakcji m.in. karmienie aligatorów lub rejs po jeziorze, podczas którego można obserwować małpy w ich naturalnym środowisku. Ogród Bataniczny w Naples to z kolei świat bujnej i kolorowej przyrody. Zwiedzając Naples warto skorzystać z krążącego po mieście autobusu, w którym głos przewodnika opowiada o najciekawszych atrakcjach tego pięknego miasta.

Turyści lubiący aktywnie spędzać czas grając w golfa, mogą wybierać sposród ponad 70 pól golfowych w pobliżu Naples. Jednym z nich jest 18-dołkowe pole golfowe, na utrzymanym w śródziemnomorskim stylu osiedlu mieszkaniowym Treviso Bay, niedaleko centrum Naples. W Treviso Bay można wynająć dom lub apartament na wakacje i codziennie korzystać z posiadającego status Tournament Players Club (TPC) pola golfowego zaprojektowanego przez Arthura Hills’a.

W odległości około 15 minut jazdy samochodem od Naples znajduje się Marco Island z doskonałymi nieruchomościami, marinami i polami golfowymi nad przepięknymi plażami.

Miami, Ft. Lauderdale, West Palm Beach

Energetyczne Miami i znane gwiazdy, ocean i luksusowe wieżowce na plaży.
Image

Orlando – Disney i Miasto Piękna

Orlando i pobliskie miasta: dom Myszki Miki, doskonała rozrywka, NASA i wyścigi NASCAR.
Image

St. Augustine – najstarsze miasto w USA

Warto spróbować wody z Fontanny Młodości w St. Augustine.
Image

Magiczne wyspy

Najbardziej na południe wysunięta część USA, turkusowy Ocean Atlantycki i Zatoka Meksykańska.
Image

Tampa, Clearwater, St. Petersburg

Tampa Bay – doskonała lokalizacja, ośrodek handlu i nauki oraz fantastyczne plaże.
Image

Na południe, wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej

Urokliwe miasta, piękne plaże, golf i szeroki wybór wydarzeń kulturalnych i sportowych.
Image

Całoroczny raj dla golfistów w otoczeniu tropikalnej przyrody

Golf to najpopularniejszy sport na Florydzie przyciągający amatorów i profesjonalistów z całego świata.
Image

Jachting, sporty wodne i plażowanie

Plaże nad oceanem, rejsy wycieczkowe, jachty, narty wodne i surfing.
Image

Copyright © 2019 Florida Investment | www.florydanieruchomosci.pl
All rights reserved