Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button
0048 607 801 815

Magiczne wyspy Florida Keys

Florida Keys to rząd wspaniałych wysepek ciągnących się na południowy wschód od Miami. Każda z wysp jest jedyna w swoim rodzaju i bezmiernie piękna. Florida Keys to najlepsza lokalizacja do nurkowania, wędkowania, kajakowania i jachtingu. Przejrzysta i ciepła woda zachęca do smakowania wspaniałego życia na wyspach.

Pierwszą z wysp po opuszczeniu Miami autostradą US1 jest przepiękne Key Largo, gdzie można spodziewać się fantastycznych doświadczeń zwiedzając John Pennekamp Corla Reef State Park, z wspaniałymi formacjami rafy koralowej. Turyści mogą obserwować podmorski świat z pokładu łodzi ze szklanym dnem lub nurkując bądź pływając z rurką. Poza tym można skorzystać z kajaków i bazy kempingowej.

W Dolphin Research Center mieszczącym się w miasteczku Marathon, obsługa czeka na turystów aby opowiedzieć o życiu delfinów i lwów morskich, pozwalając na interaktywne zwiedzanie, łącznie z pływaniem wśród zamieszkujących tam ssaków morskich.

Dalej droga prowadzi przez słynny i będący bohaterem wielu ujęć filmowych Seven Mile Bridge, który łączy Knighs Key z Little Duck Key. Podczas jazdy można podziwiać niesamowite odcienie turkusowej i błękitnej wody, a w drodze powrotnej mamy lepszy widok na wcześniejszy, historyczny most, który stanowił odcinek trasy kolejowej.
Ostatnią i jednocześnie największą z wysp jesy Key West, gdzie na Whitehead Street znajduje się dom, w którym mieszkał Erenst Hemingway i pisał Pożegnanie z bronią. Lokalni mieszkańcy byli inspiracją do stworzenia charakterów i umiejscowienia innej powieści Mieć i nie mieć. Obecnie dom Hemingwaya jest dużą atrakcją turystyczną Key West, a zwiedzający mają szansę spotkać potomków sześciopalczastych kotów należących do Ernesta Hemingwaya.
Przy Duval Street mieści się latarnia morska, Key West Butterfly i Nature Conservatory. Warto dotrzeć do najbardziej na południe wysuniętego punktu Stanów Zjednoczonych i popływać łodziom ze szklanym dnem podziwiając podmorskie życie. XIX-wieczna architektura budynków zachęca do zajrzenia do wnętrz sklepów i restauracji, gdzie koniecznie trzeba skosztować ciasta key-lime. Key West to również raj dla miłośników nurkowania, z przepiękną rafą koralową i licznymi wrakami zatopionych statków.
Na Key West mieści się lotnisko międzynarodowe i liczne mariny, dzięki czemu można się tu dostać na wiele sposobów: samolotem, własną łodziom, jednym z wielu rejsów turystycznych lub samochodem przejeżdżając przez pozostałe urokliwe wysepki. Biorąc pod uwagę piękno oferty Key West, łatwo zrozumieć dlaczego prezydent Harry Truman podczas zimy w Białym Domu napisał: „Mam zamiar przenieść stolicę na Key West i po prostu tam zostać”.

Miami, Ft. Lauderdale, West Palm Beach

Energetyczne Miami i znane gwiazdy, ocean i luksusowe wieżowce na plaży.
Image

Orlando – Disney i Miasto Piękna

Orlando i pobliskie miasta: dom Myszki Miki, doskonała rozrywka, NASA i wyścigi NASCAR.
Image

St. Augustine – najstarsze miasto w USA

Warto spróbować wody z Fontanny Młodości w St. Augustine.
Image

Magiczne wyspy

Najbardziej na południe wysunięta część USA, turkusowy Ocean Atlantycki i Zatoka Meksykańska.
Image

Tampa, Clearwater, St. Petersburg

Tampa Bay – doskonała lokalizacja, ośrodek handlu i nauki oraz fantastyczne plaże.
Image

Na południe, wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej

Urokliwe miasta, piękne plaże, golf i szeroki wybór wydarzeń kulturalnych i sportowych.
Image

Całoroczny raj dla golfistów w otoczeniu tropikalnej przyrody

Golf to najpopularniejszy sport na Florydzie przyciągający amatorów i profesjonalistów z całego świata.
Image

Jachting, sporty wodne i plażowanie

Plaże nad oceanem, rejsy wycieczkowe, jachty, narty wodne i surfing.
Image

Copyright © 2019 Florida Investment | www.florydanieruchomosci.pl
All rights reserved