Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button
0048 607 801 815

Pierwsza osada w Stanach Zjednoczonych – St. Augustine

Historia europejskiego osadnictwa na Florydzie zaczęła się na początku XVI w., kiedy to europejscy władcy w pogoni za nowymi ziemiami wysyłali okręty, aby odkryć obszary za Oceanem Atlantyckim. Hiszpański odkrywca Ponce de Leon, który towarzyszył Kolumbowi w jego wcześniejszych wyprawach, dotarł w 1513 r. do wybrzeża Florydy na południu od St. Augustine. Jego celem było znlezienie dla Hiszpanii złota, ziemi oraz według legendy niezwykłej wody, która miała dawać wieczną młodość. Jako, że w Hiszpanii był to moment świętowania Wielkiej Nocy, Ponce de Leon nazwał te ziemie La Florida, co oznaczało „czas kwiatów”. W miejscu przybycia odkrywcy znajduje się obecnie Park Archeologiczny Fonatnna Młodości. Dziesiątki lat później po wielu nieudanych próbach założenia europejskiego miasta na tych ziemiach, hiszpański admirał Don Pedro Menendez de Aviles osiedlił się w 1565 r w St. Augustine, które zostało pierwszym europejskim miastem na terenie obecnych Stanów Zjednocznych. Utrzymanie istnienia miasta przez kolejne 200 lat wymagało niesamowitej determinacji i poświęceń ze strony jego mieszkańców. Obecnie mające ponad 500 lat St. Augustine oferuje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Park Fontanny Młodości jest najstarszą atrakcją turystyczną w USA, ze żródłem wody opisanym już w siedemnastym stuleciu. Badania wskazują, że na miejscu obecnego parku znajdowała się osada Indian Timucuan, a od szesnastego stulecia osada hiszpańska. Odwiedzający Park mogą napić się żródlanej wody zawierającej 30 minerałów, zwiedzić planetarium, gdzie pokazane są narzędzia i techniki nawigacyjne odkrywców z XV i XVI w. Można również zobaczyć niebo i gwiazdy, dokładnie takie jakie widział Ponce de Leon w kwietniu 1513 r.

Henry Flagler, współzałożyciel firmy naftowej, zbudował w 1888 r. wspaniały hotel: Ponce de Leon Hotel, który od 1968 roku mieści w swoich murach Flagler College. W innym hotelu Flaglera, znajduje się kolekcja dziewiętnastowiecznej sztuki. Flagler był również założycielem sieci kolejowej na Florydzie.

W sercu St. Augustine znajduje się zabytkowa Katedra z 1790 roku. Inną budowlą wartą zobaczenia jest Castillo San Marcos, fort zbudowany przez Hiszpanów w XVII w. dla ochrony przed Anglikami. Pięciometrowe mury w kształcie gwiazdy zbudowano z wapiennych bloków wydobywanych w pobliskim kamieniołomie. Castillo San Marco przetrwał dwa brytyjskie oblężenia. Obecnie w fortecy znajduje się muzeum, gdzie tysiące turystów dowiaduje się o historii fortu, jego konstrukcji, życiu kolonistów i uczestniczy w rekonstrukcji dawnych wydażeń, łączie z wystrzałami broniących fortu armat.

St. George Street to była główna ulica St. Augustine, która historycznie zaczynała się od bram miasta będących jedynym wejściem do St. Augustine. Ta słynna ulica, pełna sklepów i restauracji przypomina o hiszpańskich korzeniach miasta. W Government House znajduje się wystawa pokazująca St. Augustine na przestrzeni pięciu stuleci. Inne znane miejsca warte zobaczenia to Old Market, the Oldest House, the Colonial Spanish Quarter, czy the Bridge of Lions.

W St. Augustine’s Alligator Farm Zoological Park można zobaczyć dzikie zwierzęta, egzotyczne ssaki i ptaki, gady zamieszkujące tylko Florydę, aligatora albinosa, lemury z Madagaskaru i wiele innych ciekawych stworzeń. Z kolei w Potter’s Wax Museum odwiedzający mają okazję przyjżeć się woskowym figurom gwiazd z Hollywood, polityków i zawodowych sportowców. Miasto i okoliczne atrakcje stwarzają okazję do spędzenia czasu na podziwianiu sztuki, słuchaniu muzyki, uprawianiu sportów lub po prostu spokojnego relaksu, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie przez cały rok.

Miami, Ft. Lauderdale, West Palm Beach

Energetyczne Miami i znane gwiazdy, ocean i luksusowe wieżowce na plaży.
Image

Orlando – Disney i Miasto Piękna

Orlando i pobliskie miasta: dom Myszki Miki, doskonała rozrywka, NASA i wyścigi NASCAR.
Image

St. Augustine – najstarsze miasto w USA

Warto spróbować wody z Fontanny Młodości w St. Augustine.
Image

Magiczne wyspy

Najbardziej na południe wysunięta część USA, turkusowy Ocean Atlantycki i Zatoka Meksykańska.
Image

Tampa, Clearwater, St. Petersburg

Tampa Bay – doskonała lokalizacja, ośrodek handlu i nauki oraz fantastyczne plaże.
Image

Na południe, wzdłuż wybrzeża Zatoki Meksykańskiej

Urokliwe miasta, piękne plaże, golf i szeroki wybór wydarzeń kulturalnych i sportowych.
Image

Całoroczny raj dla golfistów w otoczeniu tropikalnej przyrody

Golf to najpopularniejszy sport na Florydzie przyciągający amatorów i profesjonalistów z całego świata.
Image

Jachting, sporty wodne i plażowanie

Plaże nad oceanem, rejsy wycieczkowe, jachty, narty wodne i surfing.
Image

Copyright © 2019 Florida Investment | www.florydanieruchomosci.pl
All rights reserved